TED Koleji Kar Dünyası’nda

Cantek Soğutma tarafından Antalya turizm ve eğlence dünyasına kazandırılan Akvaryum içindeki kapalı kar alanı “Kar Dünyası”nı ziyaret eden TED Koleji’nden 90 ilkokul 2.sınıf öğrencisi karla ilk kez tanışmanın, kartopu oynamanın ve kızak kaymanın heyecan ve keyfini yaşadı.

Antalya’daki ilköğretim okullarının sosyal etkinlikleri arasına aldıkları “Kar Dünyası” ziyaretlerinin geçtiğimiz günkü konuğu ülkemizin eğitim ve öğrenimde öncü kuruluşu TED Koleji öğrencileri oldu. Kolejin ilkokul 2.sınıf öğrencileri kendilerine verilen sarı, mavi ve turuncu kar kıyafetleri ve kar botlarını giyerek girdikleri kapalı kar alanında gördükleri manzara karşısında hayretlerini gizleyemediler.

Kar Dünyası’nın ses ve ışık oyunları ile renklenen Eskimo evleri, Kaleiçi mimari konseptini yansıtan otantik evleri, Noel Baba Evi, Nasuh Mahruki’nin Everest Dağı’nda kullandığı çadır gibi tematik yapılar arasında gezinen, kar topu oynayan ve 20 metrelik kar pistinde kızakla kayan çocuklar gün boyu neşeli dakikalar yaşadı.

ted3 ted2 ted1

Geri Dön Yukarı