Otizmli Çocuklar Kar Dünyası'nda Kar'la Tanıştı...

Antalya Hatice - Ramazan Savaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde eğitim öğrenim gören otizmli çocuklar , sosyal sorumluluk projesi kapsamında konuk oldukları Kar Dünyası'nda ilk kez karla tanışmanın sevinç ve heyecanını yaşadılar.

Anne-baba desteği almadan ilk kez öğretmenleri eşliğinde bir eğlence dünyasına adım atan otizmli çocuklar, Kar Dünyası'nın keyfini doyasıya çıkardı. Hatice - Ramazan Savaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nin ana ve ilkokul bölümlerinde eğitim öğrenim gören 15 otizmli çocuk giydikleri kar kıyafetleri ve kar botları ile girdikleri Kar Dünyası'nın müthiş atmosferi karşısında büyük bir heyecan yaşadılar. Kar Dünyası'nın büyüleyici ortamında hayretlerini gizleyemeyen otizmli çocuklar daha sonra ilk kez kara dokunmanın, kartopu oynamanın ve kar tekerleğine binerek kar pistinde kaymanın da keyfini doyasıya çıkardılar.

Eskimo evleri (Iglo), Cantek bayrağını Everest'e diken Nasuh Mahruki'nin çadırı ve Noel Baba Evi tematikleri önünde öğretmenlerinin çektikleri görsellere poz veren otizmli çocuklar ayrıca Kar Dünyası'nın lezzetli ikramlarının da tadına baktılar.

otizm3 otizm2

Geri Dön Yukarı